START   mn   PROGRAM   mn   KULTURA NOCĄ

Wystawy i wydarzenia w Muzeum Okręgowym w Koninie


Bogatą ofertę przygotowało dla zwiedzających konińskie muzeum. Tegoroczna propozycja to osiem wystaw czasowych z czego pięć przygotowanych zostało specjalnie z myślą o Nocy Muzeów: „Fascynujące narzutniaki” – wystawa czasowa Działu Przyrodniczego, która przybliży piękno i wiedzę, zamknięte w kamieniu; „Tadeusz Kościuszko 1746-1818” – wystawa czasowa Gabinetu Numizmatycznego i Działu Rzemiosła Artystycznego, poświęcona jednej z najwybitniejszych postaci w polskiej historii; „Torebka – najlepsza przyjaciółka kobiety” – mini-ekspozycja, prezentująca najpiękniejsze i najciekawsze torebki damskie ze zbiorów Działu Rzemiosła Artystycznego;

„Monety i nie tylko” – wystawa czasowa, poświęcona najciekawszym znaleziskom z poszukiwań Wielkopolskiego Forum Eksploracyjno-Historycznego; „Maksymilian Oborski – artysta, powstaniec styczniowy, zesłaniec” – po raz pierwszy w Koninie zaprezentowana zostanie teka prac rysownika, akwarelisty i powstańca.

Muzeum zaprasza również do zapoznania się z pozostałymi ekspozycjami czasowymi: „Kolekcjonerzy i hobbyści” – piąta edycja cyklicznej wystawy czasowej, dedykowanej konińskim zbieraczom i ich niezwykłym pasjom; „Więcej światła” – ekspozycja czasowa, prezentująca niezwykłą kolekcję oświetlenia, będącą dziełem życia prof. Jerzego W. Hołubca. To ostatnia szansa, aby zobaczyć ekspozycję, która zostanie zamknięta z końcem maja; „Ocalić od zapomnienia” – wystawa, przybliżająca najciekawsze eksponaty ze zbiorów Działu Etnograficznego.

 

Ofertę wystawienniczą uzupełnią wydarzenia, zaplanowane specjalnie na tę jedyną w roku noc. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy mody i biżuterii, oczekujący dreszczyku emocji fani gier planszowych, a nawet aspirujący do miana Indiany Jonesa młodzi poszukiwacze skarbów. Z okazji Nocy Muzeów swoje podwoje otworzy atelier fotograficzne w stylu retro. W ramach akcji zwiedzający będą mogli skorzystać ze specjalnie zaaranżowanej na ten cel przebieralni, pełnej strojów i akcesoriów z XX wieku. Stylizowane zdjęcia wykona koniński fotograf Maciej Sypniewski. Koszt wykonania i wywołania zdjęcia to 10 zł.

 

Kolejną atrakcją będzie stoisko rzeczoznawcy z Antykwariatu Jubilerskiego Błaszczyk z Łodzi, który pomoże zainteresowanym ocenić wartość przyniesionej biżuterii. Po raz kolejny odbędzie się również poszukiwanie skarbów ukrytych na stanowisku archeologicznym w muzealnym ogrodzie. Poszukiwaczy wesprą konińscy detektoryści, którzy będą służyć nie tylko wiedzą i pomocą, ale udostępnią również wykrywacze metalu i sprzęt niezbędny przy poszukiwaniach.

Z kolei po raz pierwszy Muzeum otworzy podwoje dla miłośników planszówek, którzy mogą spróbować swoich sił w trakcie Nocnego Planszówkogrania. Nie zabraknie emocji i nagród dla najmłodszych, a przede wszystkim najciekawszych i lubianych gier.

 

 

 

20 maja g. 19.00 : Muzeum Okręgowe w Koninie, ul. Muzealna 6

© 2017 Noc Muzeów Konin Designed By WarpTheme

Please publish modules in offcanvas position.